Home - Developer

Recent Content

تنظیمات مربوط به Source format

در لایفری یک تسک به نام sourceFormat  یا به اختصار SF  در Gradle وجود دارد که موارد زیادی را در کد بررسی و تعداد زیادی از Bad Style ها را رفع می کند. اجرا این تسک بدلیل اینکه از بسیاری از خطاهای... Read MoreAboutتنظیمات مربوط به Source format »

اقدامات قبل از Commit

پروژه های لایفری با استفاده از ابزار Blade CLI ‌ایجاد و با استفاده از Gradle ‌تست، فورمت و Build ‌می شوند. لذا قبل از Commit ‌لازم است در ماژول های لایفری حتما دستور sourceFormat را اجرا کنید و در... Read MoreAboutاقدامات قبل از Commit »

راهنمای استفاده از Intellij

در این قسمت تنظیمات و ماژول های کاربردی برای کدنوسی لایفری با استفاده از  Intellij  ارائه می گردد. نیازمندی ها : Intellij IDEA  نسخه 2020 به بالا جاوا نسخه 1.8 ویندوز/لینوکس گیت Read MoreAboutراهنمای استفاده از Intellij »

نحوه Commit ‌تغییرات

تغییرات خود را در کد ایجاد کنید و تغییرات را add  و commit کنید : Jafari@DESKTOP-1M2I1OA MINGW64 ~/Desktop/Liferay7/sain-university-application (ISSUE-1) $ git add . Jafari@DESKTOP-1M2I1OA MINGW64... Read MoreAboutنحوه Commit ‌تغییرات »

نحوه Fork و Clone پروژه

جهت شروع به کار با هر پروژه ای در Github/Gitlab ‌لازم است ابتدا یک Fork ‌از پروژه ایجاد نمایید که با مراجعه به صفحه پروژه و کلیک روی دکمه Fork این کار را انجام دهید. پس از اینکه Fork ‌ایجاد گردید... Read MoreAboutنحوه Fork و Clone پروژه »

راهنمای کار با Git ‌در پروژه های لایفری

قبل از شروع حتما مطالب موجود در قسمت آشنایی با Git  را مطالعه نمایید و استاندارد های موجود در نصب را بررسی نمایید. در این قسمت با موارد زیر آشنا خواهید شد  که در شرکت سپهر افزار ایرانیان جزء... Read MoreAboutراهنمای کار با Git ‌در پروژه های لایفری »

نحوه آپدیت یک پروژه Fork

برای شروع لازم است که ابتدا یکادرس ریموت پروژه اصلی را در Repository  خودتان تنظیم نمایید :   نمایش لیست Remote  ها $ git remote -v > origin https://github.com/YOUR_USERNAME/YOUR_FORK.git (fetch) >... Read MoreAboutنحوه آپدیت یک پروژه Fork »

ایجاد Branch برای Task

در پرژوه های لایفری حداقل دو Branch زیر وجود دارد : master develop جهت اضافه کردن یک Feature یا رفع یک Bug  که مربوط به یک Issue  می شود نیاز است شما ابتدا یک Branch  برای هر Task ‌ایجاد کنید : $... Read MoreAboutایجاد Branch برای Task »

نحوه نصب Git روی ویندوز و لینوکس

جهت نصب Git روی سیستم عامل خود می توانید از مقاله زیر استفاده نمایید : https://www.atlassian.com/git/tutorials/install-git در نصب روی ویندوز نکته زیر حتما باید رعایت گردد ، گزینه Checkout... Read MoreAboutنحوه نصب Git روی ویندوز و لینوکس »

اجرای دستورات Git در ویندوز

پس از نصب Git  در یک پروشه دلخواه راست کلیک کنید و Git bash Here  را کلیک کنید . در پنجره باز شده می توانید دستورات Git  را اجرا کنید.     Read MoreAboutاجرای دستورات Git در ویندوز »

آشنایی با Git و Github

Git  ابزاری جهت مدیریت ورژن در پروژه های نرم افزاری است و Github سایتی است که سرویس Git و چندین سرویس کاربردی دیگر را ارئه می دهد. جهت شروع کار می توانید یک حساب کاربری در سایت Github ایجاد کنید و... Read MoreAboutآشنایی با Git و Github »

RE: توسعه کلاس سرویس از ماژول سرویس بیلدر

با maven آشناترم با Gradle کار نکردم پس من پروژه رو با Gradle بالا میارم اگر همین مشکل پیش اومد دوباره ازتون می پرسم. Read MoreAboutRE: توسعه کلاس سرویس از ماژول سرویس بیلدر »

Build لایفری با استفاده از Source

در این قسمت به نحوه دریافت سورس لایفری و تنطیمات و ابزار های لازم جهت Build  سورس لایفری ۷.۲ می پردازیم. برای شروع لازم است که موارد زیر روی سیستم شما نصب شده باشد : Git Java version 1.8 Apache Ant... Read MoreAboutBuild لایفری با استفاده از Source »

نحوه دریافت سورس لایفری 7.2

سورس پرتال لایفری در گیت هاب از طریق آدرس https://github.com/liferay/liferay-portal در دسترس عموم است و قابلیت توسعه و مشارکت آزاد است. البته Repository  لایفری شامل پروژه های دیگری نیز می شود که... Read MoreAboutنحوه دریافت سورس لایفری 7.2 »

RE: توسعه کلاس سرویس از ماژول سرویس بیلدر

اگر از Gradle استفاده کنید بنده می تونم راهنماییتون کنم. دلیل خاصی داشته که از Maven  استفاده کردید؟ در صورتیکه توصیه لایفری استفاده از Gradle  هست Read MoreAboutRE: توسعه کلاس سرویس از ماژول سرویس بیلدر »

توسعه کلاس سرویس از ماژول سرویس بیلدر

با سلام من وقتی میخوام کلاس GuestBookLocalServiceImpl که در مسیر GuestBookServiceBuilder-service/src/main/java/com/proliferay/myportlet/service/impl/GuestBookLocalServiceImpl.java از پروژه ی [url=https://github.com/fatemeakbari/GuestBookDemo]https://github.com/fatemeakbari/GuestBookDemo [/url]روتغییر بدم کلاس های کمکی جاوا و و کلا هیچ کلاسی در محیط انتلیجی شناسایی  نمی شود.  به درستی بیلد میشود ولی زمان دیپلوی ارور cannot find symbol رو میدهد Read MoreAboutتوسعه کلاس سرویس از ماژول سرویس بیلدر »

برای توسعه لایفری باید چه مواردی رو بلد باشیم؟

یه سوال مهم اینه که توسعه لایفری چه  ابزارهایی رو لازم داره به نظرم این سوال برای کسانی که میخوان لایفری رو یاد بگیرن مهمه و حیاتی. برای پاسخ باید بدونیم که بسته به نقشی که شما در تیم توسعه به عهده می گیرید. ابزارهایی که با اون کار میکنید و تکنولوژی هایی که باید بلد باشید متفاوته. مثلا برای طراحی تم به یک سری ابزار و دانش نیاز داریم برای  توسعه پرتلت ها به یک سری ابزار دیگه برای توسعه رابط کاربری و نوشتن UI های حرفه ای به یک سری ابزار و دانش دیگه و .... در این خصوص تجارب خودتون رو با اشتراک بگذارید.. Read MoreAboutبرای توسعه لایفری باید چه مواردی رو بلد باشیم؟ »

یک برنامه جاوا برای واکشی SSL Certificate  و ذخیره سازی در Keystore

با استفاده از این برنامه تمامی مراحلی که با دستور keytool جاوا انجام می شود به صورت اتوماتیک و راحت در یک خط اجرا می گردد Read MoreAboutیک برنامه جاوا برای واکشی SSL Certificate  و ذخیره سازی در Keystore »
— 20 Items per Page
Showing 1 - 20 of 40 results.