۱-۱. ثبت درخواست پذیرش توسط دانشجو - addmission - Developer

Knowledge Base Display

۱-۱. ثبت درخواست پذیرش توسط دانشجو

  ـ ثبت درخواست پذیرش توسط دانشجو

۱.ورود به کنترل پنل

متقاضیان تحصیل در دانشگاه برای اینکه بتوانند درخواست تحصیل خود را در سامانه پذیرش دانشجویان بین المللی ثبت کنند، ابتدا باید در این سامانه یک حساب کاربری داشته باشند. به همین منظور، اگر یک متقاضی حساب کاربری داشته باشد روی دکمه ورود به حساب کاربری کلیک می کند و وارد کنترل پنل خود می شود. اما در صورتی که هنوز حساب کاربری برای خود ایجاد نکرده است می تواند با کلیک روی دکمه ثبت نام، نسبت به ایجاد حساب کاربری خود در این سامانه اقدام کند .

حال فرض می کنیم که اولین بار است که به عنوان متقاضی می خواهید در سامانه ثبت نام کنید . روی دکمه ثبت نام کلیک می کنید و سپس به فرم ثبت نام هدایت می شوید :

 

در این فرم اطلاعات خواسته شده را وارد می کنید و در نهایت روی دکمه ثبت نام کلیک می کنید .

پس از ثبت فرم، پیامی با عنوان زیر برایتان نمایش داده خواهد شد :

" ثبت نام شما انجام شد، لطفا ایمیل خود را چک کنید و بر روی لینک فعال سازی کلیک نمایید ."

حال باید ایمیل خود را چک کنید تا با کلیک روی لینک موجود در ایمیل، آن را تایید کنید. این مرحله به این خاطر باید طی شود تا سیستم مطمئن شود که ایمیلی که کاربر با آن ثبت نام می کند معتبر است و در دفعات آینده این امکان وجود داشته باشد تا به کاربر ایمیل ارسال شود .

ایمیل ارسال شده از طرف سامانه برای تایید ایمیل/حساب کاربری کاربر

در ایمیلی که برای‌تان ارسال می شود یک لینک قرار دارد که برای تایید حساب کاربری/ایمیل تان باید روی آن کلیک کنید .

 

صفحه ورود به کنترل پنل

بعد از کلیک روی لینک و تایید حساب کاربری می توانید وارد کنترل پنل بشوید . ایمیل و کلمه عبوری که در زمان ثبت حساب کاربری وارد کرده اید را در فرم ورود به پنل کاربری وارد می کنید .

حال که حساب کاربری تان ایجاد شده و تایید شده است، برای دفعات دیگر که می خواهید وارد حساب کاربری شوید می توانید با ایمیل و کلمه عبور خود این کار را انجام بدهید .

 

کنترل پنل دانشجویان بین المللی در سامانه پذیرش

در صفحه ورودی کنترل پنل، در سمت راست می توانید منوی کنترل پنل را ببینید و در صفحه داشبورد می توانید درخواست جدید پذیرش را ثبت کنید .

آیتم های زیر در منوی سمت راست وجود دارند :

 • داشبورد (صفحه فعلی)
  برای مدیریت درخواست ها
 • ثبت درخواست پذیرش
  برای ثبت درخواست پذیرش جدید
 • لیست رشته ها
  برای جستجو و بررسی رشته های ارائه شده در دانشگاه مازندران
 • پروفایل
  برای مشاهده و ویرایش اطلاعات حساب کاربری
 • تیکت ها
  برای ارسال تیکت و پیام به مدیر سامانه پذیرش
 • گزارش مشکل فنی
  برای ارسال گزارش مشکل فنی به مدیر سامانه پذیرش
 • تغییر زبان
  برای تغییر زبان به انگلیسی، فارسی یا عربی
 • خروج
  برای خروج از کنترل پنل و حساب کاربری

۲. شروع ثبت درخواست پذیرش

شروع ثبت درخواست پذیرش

برای اینکه درخواست پذیرش خود را ثبت کنید در صفحه داشبورد کنترل پنل می توانید روی دکمه "ثبت درخواست پذیرش" کلیک کنید که این دکمه خود یک منوی کشویی است و دو آیتم دیگر که "ثبت درخواست جدید" و "ثبت نام مرکز آموزش زبان فارسی" هست را نمایش می دهد. برای ثبت درخواست پذیرش روی آیتم "ثبت درخواست جدید" کلیک کنید .

با کلیک روی این قسمت، پروسه ثبت نام شروع می شود .

 

شروع پروسه ثبت درخواست پذیرش در سامانه پذیرش دانشجویان بین المللی

برای ثبت درخواست باید ۹ گام را طی کنید که در هر گام باید اطلاعات زیر را وارد کنید :

 • گام اول - اطلاعات شخصی : در این مرحله لازم است اطلاعات شخصی خود را در کادر های مربوطه وارد کنید .
 • گام دوم- انتخاب اولویت های تحصیلی : در این مرحله پس از انتخاب مقطع تحصیلی مورد نظر می توانید از بین رشته ها حداکثر 3 رشته را به ترتیب اولویت خود انتخاب کنید. لازم به ذکر است که پذیرش شما بر اساس اولویت هایی که خودتان مشخص می کنید صادر می شود و بدیهی است که پذیرش در هر یک از اولویت ها تنها امکان تحصیل در همان اولویت را برای شما فراهم می کند .
 • گام سوم- اطلاعات سوابق تحصیلی : در این مرحله اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی تمام مقاطعی که در آن تحصیل کرده اید از مقطع دبیرستان به بعد را وارد می کنید؛ در صورت تحصیل کردن چندباره در یک مقطع می توانید کادر مربوط به اطلاعات آن را اضافه کنید .
 • گام چهارم - میزان تسلط بر زبان ها : در این مرحله میزان تسلط خود بر زبان های مشخص شده را با توجه به رشته ای که انتخاب کرده اید تعیین می کنید؛ لازم به ذکر است که تمام رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه مازندران به زبان های فارسی یا انگلیسی ارائه می شوند .
 • گام پنجم - اطلاعات معرف : اگر شخص حقیقی یا حقوقی شما را به دانشگاه مازندران معرفی کرده است اطلاعات وی را در این مرحله وارد نمایید .
 • گام ششم - انتشارات : اگر مقاله و یا کتابی را منتشر و چاپ کرده اید در این قسمت می توانید اطلاعات مربوط را وارد کنید .
 • گام هفتم - آشنایان ایرانی : اگر از اعضای خانواده ی شما و یا دوستان شما فرد یا افراد ایرانی وجود دارند و در ایران حضور دارند می توانید مشخصات ایشان را در این مرحله وارد نمایید .
 • گام هشتم - اطلاعات خانواده : در این مرحله اطلاعات درخواست شده در مورد خانواده ی خود را وارد نمایید .
 • گام نهم - بارگذاری مدارک : در این مرحله مدارک مورد نیاز برای درخواست ثبت نام را آپلود کنید .
  نکته: حجم هر یک از فایل های ارسالی از 2 MB و حجم مجموع فایل های ارسالی شما نیز از 10 MB بیشتر نباشد .

در مرحله آخر ثبت درخواست پذیرش (گام دهم) می توانید خلاصه ای از اطلاعاتی که وارد کرده اید را مشاهده کنید و درصورت وجود اشتباه آنها را اصلاح نمایید .

پیش نمایش از درخواست پذیرش - 1

اگر همه چیز خوب است می توانید تیک گزینه "اطلاعات وارد شده مورد تایید اینجانب می باشد" را فعال کنید و روی تایید و ثبت نهایی کلیک کنید .

پس از ثبت درخواست، به عنوان متقاضی می توانید اطلاعات درخواستی را که ثبت کرده اید مشاهده کنید و در صورت نیاز فایل هایی که آپلود کرده اید را دانلود کنید. همچنین این امکان وجود دارد که یک گزارش به صورت پی دی اف از درخواست خود دریافت کنید .

پیش نمایش از درخواست پذیرش


00
قبلی