۱-۲. ورود به کنترل پنل مدیریتی - addmission - Developer

Knowledge Base Display

 ۱-۲. ورود به کنترل پنل مدیریتی

ـ ورود به کنترل پنل به عنوان مدیر سامانه و بررسی امکانات و ابزارها

حال که یک درخواست را به صورت تستی در سیستم ثبت کرده اید، می توانید به عنوان مدیر سامانه وارد سامانه شوید و از این درخواست به عنوان نمونه استفاده کنید .

برای ورود به سامانه به عنوان مدیر سامانه، همانند متقاضیان باید وارد صفحه ورود به حساب کاربریشوید .

سامانه پذیرش دانشجویان بین المللی

حساب کاربری مدیر ها تنها می توانند توسط مدیر سامانه ایجاد شوند. پس اگر شما کارشناس آموزش دانشکده ها و یا کارشناس آموزش دانشگاه هستید، حساب شما با دسترسی های مورد نیاز ایجاد خواهد شد و نام کاربری و کلمه عبور به شما داده خواهد شد تا بتوانید وارد کنترل پنل مدیریت سیستم شوید .

کنترل پنل مدیر سامانه پذیرش دانشجویان بین المللی

زمانی که به عنوان مدیر سامانه وارد می شوید می توانید کنترل های متفاوتی از متقاضیان را ببینید. در صفحه داشبورد می توانید مجموع حجم فایلها، راه های جستجوی درخواست ها و همینطور دو نمودار "میزان تقاضا به تفکیک مقطع" و " میان تقاضا به تفکیک پردیس" را مشاهده کنید .

بیشتر این قابلیت ها تنها برای مدیر سیستم قابل استفاده هستند و نه برای کارشناسان آموزش دانشکده ها و دانشگاه. البته در صورتی که درخواست بدهید تا این آیتم ها را مشاهده کنید و از آنها استفاده نمایید می توانیم دسترسی های مورد نیاز را به حساب کاربری شما بدهیم .

لیست درخواست ها

بازگردیم به درخواستی که چندی پیش ثبت کرده بودیم. برای مشاهده درخواست ها می توانید ابتدا روی آیتم درخواست پذیرش و سپس روی همه درخواست ها در منوی سمت راست کلیک کنید .

با کلیک روی این قسمت می توانید لیست همه ی درخواست ها را مشاهده کنید .

لیست درخواست های پذیرش

درخواستی که پیشتر ثبت کرده بودید، اولین درخواست در این لیست است چونکه درخواست ها در ابتدا با شماره درخواست از قدیمی ترین به جدید ترین مرتب می شوند . البته می توانید این ترتیب را کنترل کنید. مثلا اگر بخواهید که قدیمی ترین درخواست ها اول نمایش داده شوند، روی آیکون بالا/پایین کنار ستون شماره درخواست کلیک می کنید. همینطور می توانید درخواست ها را طبق ستون های دیگر موجود در این جدول نیز مرتب کنید. تنها کافی است که روی آیکون بالا/پایین کنار هدر ستون کلیک کنید .

اکنون توجه شما را به ابزاری که در بالای این جدول قرار دارند جلب می کنم .

 

نوار ابزار در بالای لیست درخواست های پذیرش

همانطور که مشاهده می کنید شش دکمه در این قسمت وجود دارند که کارهای متفاوتی انجام می دهند :

 • دکمه پی دی اف

اگر این دکمه را فشار دهید، یک گزارش پی دی اف از لیست درخواست هایی که مشاهده می کنید تولید خواهد کرد .

 • دکمه اکسل

این دکمه یک گزارش از لیست درخواست ها در قالب یک فایل اکسل تولید می کند .

 • دکمه فایل تکست

همانند دو دکمه قبلی، این دکمه نیز یک گزارش از لیست درخواست ها تولید می کند. منتهی در قالب یک فایل تکست .

 • دکمه فیلتر

این دکمه بسیار مهم است و برای جستجو و فیلتر کردن درخواست ها طبق شرایطی که تعیین می کنید به کار می آید .

دیالوگ فیلتر درخواست های پذیرش

در ابزار فیلتر ما می توانیم شرایط مختلفی برای فیلد ها در نظر بگیریم و بگوییم که فیلد هایی که همه یا هر یک از این شرایطی که تعیین می کنیم را دارند نمایش داده شوند .

اول می توانیم مشخص کنیم که فیلتر همه یا هر کدام از شرایطی که وضع می کنیم را داشته باشد. سپس می توانیم شرایط مختلف را اضافه کنیم. برای این کار، می توانیم روی هر کدام از منو های کشویی کلیک کنیم تا فیلد های درخواست نمایش داده شوند .

بیشتر زمانی که به این فیلتر نیاز خواهید داشت معمولا زمانی است که می خواهید درخواست ها را طبق وضعیت آنها فیلتر کنید. به عنوان مثال همه ی درخواست هایی که وضعیت " اصلاحات انجام شد" را می خواهید ببینید. برای این کار، می توانید فیلد وضعیت را انتخاب کرده و سپس شامل را انتخاب کنید و در قسمت بعدی عبارت " اصلاحات انجام شد" را تایپ کنید و در نهایت روی دکمه "جستجو" کلیک کنید .

دیالوگ فیلتر درخواست های پذیرش (فیلتر اعمال شده)

بدین ترتیب، همه ی درخواست هایی که وضعیت آنها "اصلاحات انجام شد" می باشد نمایش داده می شوند .

سپس اگر می خواهید همه ی درخواست ها را بدون اعمال فیلتر ها مشاهده کنید، می توانید دوباره روی دکمه فیلتر کلیک کنید و سپس روی دکمه قرمز رنگ "حذف همه" کلیک نمایید .

 • دکمه انتخاب فیلد ها

انتخاب فیلد های نمایشی در لیست درخواست های پذیرش

هر درخواست فیلد های مختلفی از قبیل نام، نام میانی، نام خانوادگی، شماره درخواست، شماره پاسپورت و ... دارند. بعضی وقت ها ممکن است که فقط اطلاعات به خصوصی از درخواست ها برایمان مهم باشد. در این موارد می توانید روی این دکمه کلیک کنید و فیلد هایی که می خواهید در لیست درخواست ها نمایش داده شوند را انتخاب کنید .

نکته حائز اهمیت این است که سه دکمه ایجاد گزارش پی دی اف، اکسل و تکست فقط از فیلد هایی گزارش می گیرند که در این قسمت انتخاب شده و نمایش داده شده باشند. برای همین اگر می خواهید از درخواست ها گزارشی تهیه کنید، ابتدا باید مطمئن شوید که فیلد هایی که می خواهید در گزارش شما حضور داشته باشند انتخاب شده اند تا این فیلد ها و اطلاعات آنها در گزارش نمایش داده شوند .

اطلاعات بیشتر هر درخواست

حال که امکانات لیست درخواست ها را بررسی کردیم می توانیم به صفحه اطلاعات بیشتر هر درخواست برویم. برای این کار می خواهیم اطلاعات بیشتر در مورد درخواستی که پیشتر ثبت کردید را بررسی کنیم. برای همین آن درخواست را در لیست پیدا کنید و روی لینک مشاهده کلیک کنید .

اطلاعات درخواستی که پیشتر ثبت کردیم

پس از کلیک روی این لینک به صفحه اطلاعات بیشتر درخواست هدایت می شوید .

 

حال می توانیم قدم به قدم قسمت های مختلف این صفحه را بررسی کنیم .

00
قبلی

Child Articles (4)

 • بخش اول

  بخش اول صفحه اطلاعات بیشتر درخواست پذیرش: نوار ابزار در قسمت اول می توانید نوار ابزار را مشاهده کنید که دکمه های زیر را دارند. برای هر دکمه توضیحات لازم داده شده است . دکمه پی دی اف و اکسل در...

 • بخش دوم

  بخش دوم صفحه اطلاعات بیشتر درخواست پذیرش: اطلاعات کلیدی درخواست اطلاعات کلیدی درخواست مهمترین اطلاعات مربوط به درخواست در این جدول نمایش داده شده اند. شما می توانید شماره درخواست، نام و نام...

 • بخش سوم

  بخش سوم صفحه اطلاعات بیشتر درخواست پذیرش: جزئیات اطلاعات دریافت شده جزئیات اطلاعات دریافت شده در این بخش از صفحه می توانید اطلاعات متقاضی که در روند ثبت درخواست خود در فرم ثبت نام وارد کرده است را...

 • بخش چهارم

  بخش چهارم صفحه اطلاعات بیشتر درخواست پذیرش: ایمیل های ارسال شده به داوران/معرف‌ها در این بخش از صفحه، ایمیل هایی که به داوران یا معرف هایی که متقاضی اطلاعات آنها توسط متقاضی در فرم ثبت درخواست وارد...