Home - Developer

Recent Content

Liferay Development

مدت زمان یادگیری :   انتظارات در پایان  یادگیری این بخش :     این بخش شامل مباحث زیر می‌باشد : مقدمات پروژه guestbook پروژه vitamin Advanced راهنمای کار با Git ‌در پروژه های لایفری Read MoreAboutLiferay Development »

Test Project

برای تست عملی پروژه ویتامین می‌توانید از مطالب این لینک استفاده نمایید. توجه داشته باشید که اگر نام کاربری مدیریت پرتال را test@liferay.com و رمز عبور را test معرفی کرده باشید در هنگام استفاده از... Read MoreAboutTest Project »

سایر نکات

چند نکته : توجه داشته باشید که برای مشاهده برخی سایتهای مربوط به لایفری، نیاز به فیلترشکن دارید. در صورت بروز خطا در اجرای پروژه لایفری، لاگهای خطای زمان اجرا مربوط به اجرای portal را به دقت... Read MoreAboutسایر نکات »

Create Project

از آنجا که این سمپل شامل مبحث مهم استفاده از headless در برنامه‌نویسی پرتلت می‌باشد، لازم است همراه با مطالعه آن اقدامات زیر نیز انجام شود: ۱) توجه داشته باشید که مراجع معرفی شده لاتین مبنای کار... Read MoreAboutCreate Project »

Yaml File#Path

ج) بخش Paths (endpoints): در این مثال، path های معتبر ـ که از طریق آنها می‌توان دیتا را مشاهده و یا ویرایش کرد ـ به صورت زیر تعریف شده است: /vitamins /vitamins/{vitaminId}   برای هر یک از دو مسیر... Read MoreAboutYaml File#Path »

Back-End

  عنوان : Generating the Back-End توضیحات : توضیحاتی در مورد ساختار مدل برنامه نویسی MVC و جایگاه ServiceBuilder در آن   عنوان : Generating the Back-End Step 1 of 3 توضیحات : نحوه ایجاد... Read MoreAboutBack-End »

First Run

اولین اجرا : پیکربندی اجرا (Run/Debug Configuration) را مطابق شکل زیر روی portal (در شکل به اشتباه dxp نامگذاری شده)  قرار دهید و دکمه Run را بزنید. بلافاصله پنجره log باز می‌شود و لاگهای سیستم... Read MoreAboutFirst Run »

ویرایش‌های اخیر سیر مطالعاتی

با توجه به مستمر بودن تکمیل و رفع نقایص  این سیر مطالعاتی، جدول زیر برای دسترسی به آخرین تغییرات در نظر گرفته شده است. لیست آخرین تغییرات و صفحات اضافه شده ( و یا ویرایش شده) نیز از این آدرس قابل... Read MoreAboutویرایش‌های اخیر سیر مطالعاتی »

ServiceBuilder

 ایجاد لایه Service Builder اگر path یا مسیر /vitamins را در نظر بگیریم، سختی کار به این دلیل است که می‌خواهیم از مدل لایفری تبعیت کنیم و بنابراین پیاده‌سازی ما باید از Search و Permissionها و... Read MoreAboutServiceBuilder »

Edit Modules

بررسی کد تولید شده: حتی اگر طبق دستور العمل، ماژولهای headless-vitamins-api و headless-vitamins-impl را هم ایجاد نکرده باشید، مشاهده می‌کنید که بعد از دستور BuildRest  این دو ماژول ایجاد شده‌اند.... Read MoreAboutEdit Modules »

Create WorkSpace

برای ایجاد یک پروژه (WorkSpace) لایفری ، می‌توانید از دو طریق عمل کنید : نصب Blade CLI و استفاده از دستورات آن برای ایجاد WorkSpace در پنجره Command سیستم عامل ویندوز و یا Konsole سیستم عامل... Read MoreAboutCreate WorkSpace »

Vitamin

مدت زمان یادگیری :   انتظارات در پایان  یادگیری این بخش :     پروژه Vitamin یک مثال ساده برای آموزش نحوه ایجاد و استفاده  Headless API است. Headless چیست؟ در مورد cmsها ( سیستم مدیریت محتوا) ، واژۀ... Read MoreAboutVitamin »

Yaml File#Schema

در این بخش، توضیحاتی در مورد فایل rest-openapi.yaml  ارائه می‌گردد. هرچند این توضیحات بر اساس Entitiy  های مثال Vitamin تهیه شده اما با توجه به اهمیت موضوع، مثال پورتلت درس افزار (تولید شده توسط... Read MoreAboutYaml File#Schema »

فرم‌ها

مدت زمان یادگیری :   انتظارات در پایان  یادگیری این بخش : آشنایی با مفاهیم فرم، ایجاد و مدیریت آن، تعریف Role برای فرم، Actionها و گردش  کاری در فرم   فهرست منابع : ردیف منابع نوع محتوا ۱... Read MoreAboutفرم‌ها »

Collection

مدت زمان یادگیری :   انتظارات در پایان  یادگیری این بخش : آشنایی با مفهوم Collection ، ایجاد ، نمایش و شخصی سازی آن   فهرست منابع : ردیف منابع نوع محتوا ۱ Collections متن Read MoreAboutCollection »

Advanced

مدت زمان یادگیری :   انتظارات در پایان  یادگیری این بخش :     الف) در این موارد هم مطالعه دقیق انجام شود : ۱) لایفری مدیریت بحث جستجو روی فیلدهای یک جدول را به راحتی انجام می‌دهد (با تنظیم فایل... Read MoreAboutAdvanced »

Administrative Portlet

عنوان : Writing an Administrative Portlet توضیحات : آنچه تاکنون انجام شد، نمایش یک لیست برای نمایش و ویرایش اسامی و ایمیل افراد بود که علی القاعده می‌بایست با توجه به صفحه‌های مختلف، دفترچه‌های... Read MoreAboutAdministrative Portlet »

استانداردهای توسعه

در این قسمت با موارد زیر آشنا خواهید شد  که در شرکت سپهر افزار ایرانیان جزء استانداردهای توسعه می باشد : نحوه Fork و Clone پروژه ایجاد Branch برای Task اقدامات قبل از Commit نحوه Commit تغییرات... Read MoreAboutاستانداردهای توسعه »

سایر نکات

سایر نکات پروژه  guestbook   ۱- (یادآوری) هر زمانی که تغییری در فایل service.xml انجام شد (یعنی تغییر در مشخصات فیلدها انجام شد) ، باید از منوی گریدل، عمل BuildService انجام شود تا کلاسهای مربوط به... Read MoreAboutسایر نکات »

guestbook

مدت زمان یادگیری :   انتظارات در پایان  یادگیری این بخش :     پروژه guestbook این امکان را فراهم می‌کند که مهمانان (بازدید کنندگان سایت) یادداشتهای خود در مورد کتابهای مختلف را در آن ثبت کنند. این... Read MoreAboutguestbook »