Home - Developer

آخرین مطالب

توضیحات فشرده در مورد rest-api

برای ایجاد rest api یا هر نوع ماژول در لایفری 2 روش وجود دارد. روش اول ایجاد ان از طریق intellij idea است، به این صورت که روی منو  File/New/Liferay Module کلیک کرده و ایجاد کنید. روش دوم استفاده از... بیشتر بخوانیددربارهتوضیحات فشرده در مورد rest-api »

ویرایش‌های اخیر سیر مطالعاتی

با توجه به مستمر بودن تکمیل و رفع نقایص  این سیر مطالعاتی، جدول زیر برای دسترسی به آخرین تغییرات در نظر گرفته شده است. لیست آخرین تغییرات و صفحات اضافه شده ( و یا ویرایش شده) نیز از این آدرس قابل... بیشتر بخوانیددربارهویرایش‌های اخیر سیر مطالعاتی »

سایر مباحث کاربردی

  نحوه تنظیم کپچا در پرتال لایفری نحوه دریافت سورس کد لایفری نحوه ایجاد popup نحوه validation سمت client توضیحات فشرده در مورد rest-api   بیشتر بخوانیددربارهسایر مباحث کاربردی »

نحوه validation سمت client

مدت زمان یادگیری :   انتظارات در پایان  یادگیری این بخش :   تهیه کننده : مسعود حسن نیا تاریخ نگارش : ۱۴۰۰/۰۷/۱۷   نکته بسیار مهمی که در بحث Validation و Check Permission وجود دارد، این است که حتما... بیشتر بخوانیددربارهنحوه validation سمت client »

نحوه ایجاد popup

مدت زمان یادگیری :   انتظارات در پایان  یادگیری این بخش :   تهیه کننده : مسعود حسن نیا تاریخ نگارش : ۱۴۰۰/۰۷/۱۷   برای ایجاد popup در لایفری، لایفری امکانی تحت عنوان openWindow که در پکیج Util... بیشتر بخوانیددربارهنحوه ایجاد popup »

Liferay Development

مدت زمان یادگیری :   انتظارات در پایان  یادگیری این بخش :     این بخش شامل مباحث زیر می‌باشد : introduction guestbook Vitamin Advanced استانداردهای توسعه سایر مباحث کاربردی بیشتر بخوانیددربارهLiferay Development »

نحوه تنظیم کپچا در پرتال لایفری

مدت زمان یادگیری :   انتظارات در پایان  یادگیری این بخش :   تهیه کننده : مسعود حسن نیا تاریخ نگارش : ۱۴۰۰/۰۷/۰۷   برای تنظیم کپچا در لایفری، از منوی کنترل پنل، تنظیمات سیستم را انتخاب کنید، سپس به... بیشتر بخوانیددربارهنحوه تنظیم کپچا در پرتال لایفری »

نحوه دریافت سورس کد لایفری

مدت زمان یادگیری :   انتظارات در پایان  یادگیری این بخش :   تهیه کننده : مسعود حسن نیا تاریخ نگارش : ۱۴۰۰/۰۷/۰۶   سورس کد لایفری به عنوان یکی از بهترین و کامل ترین مرجع برای یادگیری و همچنین حل... بیشتر بخوانیددربارهنحوه دریافت سورس کد لایفری »

نکات کاربردی (مهم)

مدت زمان یادگیری :   انتظارات در پایان  یادگیری این بخش :     ۱) در زمان اجرای تامکت با انجام deploy تغییرات پروژه به فایل jar تبدیل می‌شود. نکته اینجاست که علاوه بر پنجره log مربوط به deploy که... بیشتر بخوانیددربارهنکات کاربردی (مهم) »

استانداردهای توسعه

در این قسمت با موارد زیر آشنا خواهید شد  که در شرکت سپهر افزار ایرانیان جزء استانداردهای توسعه می باشد : نحوه Fork و Clone پروژه ایجاد Branch برای Task اقدامات قبل از Commit نحوه Commit تغییرات... بیشتر بخوانیددربارهاستانداردهای توسعه »

Test Project

برای تست عملی پروژه ویتامین می‌توانید از مطالب این لینک استفاده نمایید. توجه داشته باشید که اگر نام کاربری مدیریت پرتال را test@liferay.com و رمز عبور را test معرفی کرده باشید در هنگام استفاده از... بیشتر بخوانیددربارهTest Project »

Vitamin

مدت زمان یادگیری :   انتظارات در پایان  یادگیری این بخش :     پروژه Vitamin یک مثال ساده برای آموزش نحوه ایجاد و استفاده  Headless API است. Headless چیست؟ در مورد cmsها ( سیستم مدیریت محتوا) ، واژۀ... بیشتر بخوانیددربارهVitamin »

سایر نکات

چند نکته : توجه داشته باشید که برای مشاهده برخی سایتهای مربوط به لایفری، نیاز به فیلترشکن دارید. در صورت بروز خطا در اجرای پروژه لایفری، لاگهای خطای زمان اجرا مربوط به اجرای portal را به دقت... بیشتر بخوانیددربارهسایر نکات »

Create Project

از آنجا که این سمپل شامل مبحث مهم استفاده از headless در برنامه‌نویسی پرتلت می‌باشد، لازم است همراه با مطالعه آن اقدامات زیر نیز انجام شود: ۱) توجه داشته باشید که مراجع معرفی شده لاتین مبنای کار... بیشتر بخوانیددربارهCreate Project »

Yaml File#Path

ج) بخش Paths (endpoints): در این مثال، path های معتبر ـ که از طریق آنها می‌توان دیتا را مشاهده و یا ویرایش کرد ـ به صورت زیر تعریف شده است: /vitamins /vitamins/{vitaminId}   برای هر یک از دو مسیر... بیشتر بخوانیددربارهYaml File#Path »

Back-End

  عنوان : Generating the Back-End توضیحات : توضیحاتی در مورد ساختار مدل برنامه نویسی MVC و جایگاه ServiceBuilder در آن   عنوان : Generating the Back-End Step 1 of 3 توضیحات : نحوه ایجاد... بیشتر بخوانیددربارهBack-End »

First Run

اولین اجرا : پیکربندی اجرا (Run/Debug Configuration) را مطابق شکل زیر روی portal (در شکل به اشتباه dxp نامگذاری شده)  قرار دهید و دکمه Run را بزنید. بلافاصله پنجره log باز می‌شود و لاگهای سیستم... بیشتر بخوانیددربارهFirst Run »

ServiceBuilder

 ایجاد لایه Service Builder اگر path یا مسیر /vitamins را در نظر بگیریم، سختی کار به این دلیل است که می‌خواهیم از مدل لایفری تبعیت کنیم و بنابراین پیاده‌سازی ما باید از Search و Permissionها و... بیشتر بخوانیددربارهServiceBuilder »

Edit Modules

بررسی کد تولید شده: حتی اگر طبق دستور العمل، ماژولهای headless-vitamins-api و headless-vitamins-impl را هم ایجاد نکرده باشید، مشاهده می‌کنید که بعد از دستور BuildRest  این دو ماژول ایجاد شده‌اند.... بیشتر بخوانیددربارهEdit Modules »

Create WorkSpace

برای ایجاد یک پروژه (WorkSpace) لایفری ، می‌توانید از دو طریق عمل کنید : نصب Blade CLI و استفاده از دستورات آن برای ایجاد WorkSpace در پنجره Command سیستم عامل ویندوز و یا Konsole سیستم عامل... بیشتر بخوانیددربارهCreate WorkSpace »
— 20 آیتم به ازای صفحه
نمایش 1 - 20 از 158 نتیجه