Home - Developer

آخرین مطالب

آنالیز کوئری

pgadmin یک ابزار گرافیکی برای کار با postgresql (مانند phpmyadmin برای MySQL) میباشد. برای نصب این ابزار قدرتمند میتوانید به سایت رسمی pgadmin... بیشتر بخوانیددربارهآنالیز کوئری »

آنالیز کوئری

دستور Explain طرح اجرایی مورد نظر PostgreSQL برای اجرای Query ها را برمیگرداند. در حقیقت دستور Explain نشان میدهد که جدول های مورد نیاز Query چگونه مورد جست و جو قرار میگریند و اگر داده... بیشتر بخوانیددربارهآنالیز کوئری »

نحوه پشتیبان گیری و بازیابی دیتابیس PostgreSQL

نحوه پتشیبان گیری دیتابیس(بکاپ) برای گرفتن پشتیبان(بکاپ) از دیتابیس PostgerSQL نیاز به ابزاری به نام pg_dump هست که با استفاده از دستورات SQL یک فایل... بیشتر بخوانیددربارهنحوه پشتیبان گیری و بازیابی دیتابیس PostgreSQL »

کاربرد ساس یا Sass

Sass مخفف کلمات Syntactically Awesome Stylesheets است. Sass را می توان به عنوان یک افزونه برای css در نظر گرفت که کار با استایل ها را برای ما بسیار ساده می کند. به خصوص زمانی که فایل های css شما... بیشتر بخوانیددربارهکاربرد ساس یا Sass »

انواع index ها در Postgres

انواع مدل ایندکس گذاری   B-tree Hash GiST (Generalized Inverted Search Tree) SP-GiST (Spaced Partition GiST) GIN (Generalized Inverted... بیشتر بخوانیددربارهانواع index ها در Postgres »

مدیریت محتوا

مدت زمان یادگیری :   انتظارات در پایان  یادگیری این بخش :     فهرست منابع : ردیف منابع نوع محتوا ۱ Creating Web Content متن ۲ Managing Web Content متن ۳ سایت help.liferayportal.ir متن بیشتر بخوانیددربارهمدیریت محتوا »

ServiceBuilder

 ایجاد لایه Service Builder توجه داشته باشید که سختی کار به این دلیل است که می‌خواهیم از مدل لایفری تبعیت کنیم و بنابراین ماحصل کار ما باید از Search و Permissionها و Sorting و Filtering  نتایج... بیشتر بخوانیددربارهServiceBuilder »

Edit Modules

بررسی کد تولید شده: حتی اگر طبق دستور العمل، ماژولهای headless-vitamins-api و headless-vitamins-impl را هم ایجاد نکرده باشید، مشاهده می‌کنید که بعد از دستور BuildRest  این دو ماژول ایجاد شده‌اند.... بیشتر بخوانیددربارهEdit Modules »

Create Project

نکته ۱: این راهنما برای لینوکس تهیه شده ولی با اندکی تفاوت می‌توان آن را در ویندوز هم استفاده نمود. به طور مثال بجای استفاده از دستور nano در ترمینال، از یک ویرایشگر متن مثل notepad استفاده کنید.... بیشتر بخوانیددربارهCreate Project »

Vitamin

مدت زمان یادگیری :   انتظارات در پایان  یادگیری این بخش :     پروژه Vitamin یک مثال ساده برای آموزش نحوه ایجاد و استفاده  Headless API است. این  بخش ، شامل مباحث زیر می‌باشد : introduction Create... بیشتر بخوانیددربارهVitamin »

Advanced

مدت زمان یادگیری :   انتظارات در پایان  یادگیری این بخش :     سایر مواردی که لازمست مطالعه شود عبارتند از : Introduction to Configurable Applications Introduction to Localization ServiceContext... بیشتر بخوانیددربارهAdvanced »

Yaml File#1

در این بخش، توضیحاتی در مورد فایل rest-openapi.yaml  ارائه می‌گردد. هرچند این توضیحات بر اساس Entitiy  های مثال Vitamin تهیه شده اما با توجه به اهمیت موضوع، مثال پورتلت درس افزار (تولید شده توسط... بیشتر بخوانیددربارهYaml File#1 »

Yaml File#2

بازیابی  رکورد اولین و تنها path  این مثال برای بازیابی رکورد است. paths:   "/entities/{entityId}":     get:       parameters:         - in: path           name: entityId           required: true... بیشتر بخوانیددربارهYaml File#2 »

Liferay Development

مدت زمان یادگیری :   انتظارات در پایان  یادگیری این بخش :     این بخش شامل مباحث زیر می‌باشد : مقدمات پروژه GuestBook پروژه Vitamin Advanced اقدامات قبل از Commit بیشتر بخوانیددربارهLiferay Development »

introduction

مفهوم Headless: در مورد cmsها ( سیستم مدیریت محتوا) ، واژۀ Headless  اشاره به این دارد که این بخش(headless) را نمی‌توان در سمت Front-End مشاهده کرد. بر خلاف معماری cmsهای سنتی که هم Back-End و هم... بیشتر بخوانیددربارهintroduction »

Blade

Blade CLI امکان ایجاد پروژه لایفری، ساخت نمونه (Liferay DXP instance) ، deploy پروژه و ... را برای شما فراهم می‌کند.   توجه : بررسی کنید که اگر قبلا Blade CLI به صورت global ( مثلا با دستور sudo)... بیشتر بخوانیددربارهBlade »

Work Space

فهرست منابع : ردیف منابع نوع محتوا ۱ Liferay Workspace متن ۲ Configuring a Liferay Workspace متن   بیشتر بخوانیددربارهWork Space »

OSGI

OSGI چیست؟ این کلمه مخفف Open Services Gateway initiative ( ابتکار درگاه باز برای سرویس‌ها ) است و مفهوم کلی آن اینست که چگونه یک پروژه جاوا که از اجزای مختلف تشکیل شده را در « زمان اجرا » مدیریت... بیشتر بخوانیددربارهOSGI »

Front-End#2

عنوان : Building the Web Front-End Step 2 of 11 توضیحات : ویرایش کلاس GuestbookٌWebPortlet و تنظیم مواردی از قبیل اینکه آیکن GuestBook برای کاربر نهایی،از کدام category در دسترس قرار گیرد... بیشتر بخوانیددربارهFront-End#2 »

Front-End#1

عنوان : Building the Web Front-End Step 1 of 11 توضیحات : توضیحات اولیه در مورد OSGI و Portlet و همچنین شروع بخش Front-end پروژه   File → New → Liferay Module : 1. Enter... بیشتر بخوانیددربارهFront-End#1 »
— 20 آیتم به ازای صفحه
نمایش 21 - 40 از 139 نتیجه